Adminisztráció
-
Legutóbbi bejegyzések
Legutóbbi hozzászólások
Kategóriák
Magazin kategória bejegyzései
GNU TeXmacs: bibliográfia készítésa és idézet hozzáadása
Szakdolgozatnál, disszertációnál, tudományos közléseknél elengedhetetlen kellék a bibliográfia (meg a szószedet, de ez a cikk most ezzel nem foglalkozik). Aki már készített ilyent, jól tudja, milyen nyögvenyelős, macerás munka. Ezen segit a BibTeX, ami a (La)TeX rendszer része, de a … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Tip Top Tippek: mi a külső IP-címem?
Ismét egy hasznos lehetőség… Nem árt, ha ismered a küldő IP címedet (ez dinamikus DNS-ek esetén különösen hasznos lehet). Semper OSS egy szkriptet készített, amivel több helyről is lehet információt szerezni:
Orage (Xfce4 Desktop) összekapcsolása a Google Calendar-hoz
Az Orage egy nagyon hasznos alkalmazás arra a célra, hogy eseményeket, feladatokat, teendőket feljegyezzünk, szükség esetén figyelmeztető üzenetet kérjünk az előirányzott tevékenységekről. Mivel igen sokat használják a Google Calendar funkcióit, felmerült az az igény, hogy ne két, egymástól független rendszer … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Vissza az iskolába Linux-szal
Szeptember = iskola kezdés, mindegy, milyen szinten. Állandó téma a „beiskolázási költség”. E havi cikkében parnote összefoglalja (még ha időnként nem sajnálja a szavakat gondolatai kifejtéséhez) azokat az előnyöket, amelyek az oktatásban használható Linuxos szoftverek alkalmazásából adódnak:
Tip Top Tips: felhasználói UID és GID váltása
Ritkán kerül sor egy felhasználó UID és GID változtatására, de nem kizárt. A szerkesztő által felügyelt rendszerben például az ezres sorozat egyes ezerrel osztható számai telephelyi megbontást tartalmaznak. Egy áthelyezésnél elég sok feladat a rendszer konzisztenciájának biztosítása. Ezt teszi könnyebbé … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Orage futtatása a panel órájáról
Az Orage egy határidő napló alkalmazás, ami az Xfce alatt jelent meg először, de mára már más platformokon is alkalmazható. A cikk írója, davecs, rlsősorban a panel órájához kapcsolásáról ír:
HEIC-képek: új grafikus formátum a pályán
Habár a cikk írója, parnote, nem szíveli az „i” eszközöket (iPhone, iPad), családi okokból szembe került az általuk használatos képformátummal, a HEIC-cel. Cikkében foglalkozik a HEIC-fájlok tulajdonságával: