Adminisztráció
-
Legutóbbi bejegyzések
Legutóbbi hozzászólások
- Google Photos alternatívák | PCLinuxOS janu - Google Photos: beetetés és bevágás
- Tamás Szekeres - Timeshift használata a PCLinuxOS rendszered mentésére és visszaállítására
- Tamás Szekeres - Timeshift használata a PCLinuxOS rendszered mentésére és visszaállítására
- Tamás Szekeres - Végre! A ShotCut fut PCLinuxOS-en!
- Google Chrome böngészö VÉGRE felzárkózott! | PCLinuxOS janu - Az automatikus lejátszás leállítása indulás elött
Kategóriák
Egyéb írások kategória bejegyzései
Linux biztonság
Konstantin Ryabitsev 3 részes sorozatot készített, amiben a biztonság egyes kérdéseivel foglalkozott: A legjobb 4 ajánlás Linuxos gépen a biztonságos böngészéshez című rész abból indul ki, hogy a munkaállomás legsebezhetőbb része az internetes böngészés (ahogy az ezzel foglalkozó szakirodalom nevezi: „Rés … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Saját Open Street térkép szerkesztése
Ez a cikk egy igen érdekes alkalmazást mutat be, amivel saját térképet lehet készíteni, illetve meglévő térképet, vagy -részletet lehet adatokkal kiegészíteni (térinformatikai adatbázist frissíteni) Saját Open Street térkép szerkesztése.
WPS Office – a nagy durranás
Fordítóink/szerzőink szembe kerültek ezzel az irodai programcsomaggal. Két lényeges dolgot kell tudni róla: korábban Kingsoft néven volt elérhető, elsősorban mobil eszközökre kínai fejlesztés, ami nem egyfajta lebecsülő jelző, sőt – ismerve a kínai szoftver fejlesztés eredményeit – igencsak alapos munkát … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
GRUB Boot ISO-ból
A Linux Journal állandó szerzője és különféle sorozatok készítője, Kyle Rankin, most a GRUB2 előnyeit felhasználva példa telepítést mutat be egy OEM típusú partíció alkalmazásával GRUB Boot ISO-ból. A megoldás főleg azoknak lehet érdekes, akik előre telepített Linux-szal szállítanak gépeket, … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Hogyan működik: Linuxhangrendszer leírása
Ez a 2010-ben megjelent cikk még ma is hiánypótló: a Linux hangrendszerről ad egy elég részletes összefoglalót az akkor ismert megoldások ismertetésével: Hogyan működik: Linuxhangrendszer leírása. Mivel még ma is kutatnak a témában, érdemes elolvasni nem csak az ezzel foglalkozóknk.
Teljesen szabad szoftverre épülő hardver
Kyle Rankin 2014 december 13-én egy cikket írt a teljesen szabad szoftvert futtató laptop kialakításáról: Purism Librem 15. Az alapvető elvárás a teljesen kifejezésen van: korábbi álláspontját megváltoztatva kiváltotta azokat a kódrészleteket, modulokat, amelyek zárt forrásúak, így tényleges működésük enm … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Raspberry Pi használata biztonságos végpontként
Bill Childers ebben a cikkében abból indul ki, hogy számos helyen a Wi-Fi hálózatok nem engednek ki egyes protokollokat, pontosabban a tűzfalakon blokkolják az alapértelmezett smtp, imap, ssh és egyéb portokat. Utazásai során azonban ezekre a szolgáltatásokra szüksége van, azért … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Multiboot UEFI-vel, Windows 10-zel és további disztrókkal
Az UEFI megjelenése gyorsan múló fejfájást okozott a Linuxos közösségnek. Nyugodtan mondható, hogy ma már az előnyeire szinte jobban támaszkodik a Linux, mint más operációs rendszerek. Frank Denissen részletesen leírta, hogyan telepített egy PC-re Windows 10-et és több Linux disztribúciót: … Egy kattintás ide a folytatáshoz….