Nemrégiben jelent meg a Micro$oft „beismerése”, miszerint a passziánszt és az aknakeresőt azért építették be a Windows-ba, hogy az emberek hozzászokjanak a grafikus környezethez és az egér használatához. Nos, ez olyan jól sikerült, hogy ma már elképzelhetetlen alkalmazás grafikus megjelenés és egérhasználat nélkül. Eközben lassan teljesen elfelejtettük a terminál használatát – pedig az operációs rendszerrel közvetlen kapcsolatot igazán a terminál(ok)on lehet tartani. Seth Kenlon Opensource.com-on megjelent cikkének másodközlése jelent meg a Magazine-ban: Linux-terminál használata fájlkezelöként. Az egészen alapvető parancsok ismertetése számos lehetőséget mutat be. Még azok számára is tartalmazhat újdonságot, akik egyébként rendszeresen dolgoznak terminálon (is).
A szerkesztőségünkben kisebb beszélgetés alakult ki arról, hogy leközöljük-e a cikket, mivel nagyon alapszintű ismertetés. A közlés mellett szólt az is, hogy gyakorló terminál használóként is találtunk benne eddig nem használt, nem is ismert lehetőséget.
Haliho!
A cikkben van egy furán elgépelt szakasz:
Ugyanakkor a terminálban s folyamat egy kicsit másképpen néz ki. Ahelyett, hogy egy könyvtáret nyitnál meg, egy adott helyre ugrasz.
Légszi nézz rá, és javítsd, mert egyébként érdekes cikk.
Kérlek, írd meg, melyik szakasz van elgépelve, illetve melyik paranccsal van a gond.
De hiszen megírtam. Ott az a két mondat a cikkedből van beemelve. A „2. Könyvtár megnyitása” második bekezdése.
Az „s” betű helyett inkább „a” illik oda:
a terminálban s folyamat -» a terminálban a folyamat
A következő mondatban is van egy elgépelés, az „e” helyett „a”-val kéne írni:
könyvtáret -» könyvtárat
Üdv:Tamás
Bocs, úgy látszik, nem olvastam végig a hozzászólásodat.
Intézkedem.
Ha esetleg van olyan cikk, amit szívesen olvasnál magyarul, akkor jelezd és meglátom, van-e kedvem lefordítani. Nem kell, hogy PCLinuxOS Magazine-ból legyen.
Kijavítva, helyére rakva. Még egyszer köszönöm az észrevételt.